Wellbutrin - tulevatko sivuvaikutukset pois jonkin aikaa?

2019

On otettu 5 päivää. Kokeneet hikoilu, hermostuneisuus, vapina, huimaus, näön hämärtyminen ja muut. Tohtori sanoi, että työn aloittaminen kestää kaksi viikkoa. Voivatko nämä kokemukset lakata, kun jatkan sen ottamista?

Vastaa tähän kysymykseen

Vastaukset (3)

LA LaurieShay 23. heinäkuuta 2012

Kyllä, sivuvaikutukset häviävät, mutta jos ne ovat liian kiusallisia, kerro siitä lääkärille. Tämä lääkitys voi kestää enintään kuukauden, jotta saavutetaan maksimaalinen tehokkuus.

BU bumblebee90 23. heinäkuuta 2012

Hyvä jfwi,
Olen samaa mieltä Laurien kanssa tästä. Olin määrätty tätä noin 3 kuukautta sitten, ja minulla oli muutamia samoja sivuvaikutuksia muutaman päivän ajan, mutta he menivät pois, ja se sai minut tuntemaan itseni paljon paremmaksi. Toivon, että tämä tapahtuu myös sinulle. Mutta varmasti ilmoita, että olet dr. jos se ei parane. Toivotan teille parasta onnea. Pitää huolta. ruthie

Ääniä: +1 JC JC3 29. heinäkuuta 2012

Pyydä lääkärisi säätämään annosta, ellei sinulla ole jo pienintä mahdollista annosta, joka olisi 100 mg (välitön vapautus / SR) tai 150 mg XL. Oletko jo pienin annos? 5 päivää ei ole pitkä aika, mutta näön hämärtyminen on sivuvaikutus, jota en siedä. Olen Wellbutrinissa (150 mg XL) ja huimausta ensimmäisellä viikolla tai kahdella oli ainoa pahin sivuvaikutus. Tämä on vain minun mielipiteeni, mutta jos med aiheuttaa minulle paljon vaivaa, kerron lääkärilleni ottamaan minut pois ja kokeilemaan jotain muuta, en voi sietää joukkoa huonoja sivuvaikutuksia, se ei ole sen arvoista.

Ääniä: +1 JF jfw1 29. heinäkuuta 2012

Kiitos kaverit! Otin yhteyttä dr. Ja hän laski annoksen 75 mg: aan. Valmistettu suuri ero - ei ole sivuvaikutuksia tähän annokseen. Olen tunne niin paljon paremmin.

JC JC3 29. heinäkuuta 2012

@ jfw1 Awesome, niin hyvä kuulla, että hän sääsi annoksen sinulle ... ei tiennyt, että voisit mennä alle 100 mg, joten sain myös jotain uutta. Huolehdi ja kiitos, että kerroit meille. :)

BU bumblebee90 30. heinäkuuta 2012

Lue vain dr. annoksen alentaminen ja sinusta tuntuu paremmalta. Se on soo ihana. Lyön vetoa, että iloitsitte eroon näistä kammottavista sivuvaikutuksista. Huolehdi ja kiitos, että kerroit meille. ruthie

JA jadej 26. syyskuuta 2012

Olen ollut Wellbutrinilla 3 viikkoa nyt, mutta dr. Vei minut samanaikaisesti toisesta anti depreesantista. Tämä on ensimmäinen viikko, kun otan hyvin butbutriiniä ja tunnen HORRIBLE! En tiedä, pitäisikö minun antaa enemmän aikaa.

BU bumblebee90 26. syyskuuta 2012

jade, OMG, kun sataa se poors ... eikö olekin? Olen pahoillani, että tunnet tämän. Minun psykiatri, jonka juuri lähdin, oli minulle kuudella eri lääkkeellä. Joo. En tunne lainkaan hyvää, ja tiedän, että se on selvää liian paljon lääkettä. Menen ensimmäiseen psykiatriin, jonka näin, kun muutimme täällä neljä vuotta. sitten tänään. Näen hänet tänä iltapäivänä. Ainoa syy, miksi pysähdyimme, johtuu siitä, että hän on Atlantan keskustassa, ja olen hermostunut ja innokas ajamaan siellä. Ja minun ubby oli väsynyt ajamisesta siellä. Wer'e vain noin 35 mailin päässä, mutta liikenteen .. kestää tunnin. Hän oli erinomainen, enkä voi odottaa nähdä häntä uudelleen. Minun ukko ei välitä ajaa nyt, koska hän näkee, miten olen kamppailee. Se on joidenkin näiden lääkkeiden kova osa. Joskus tuntuu crappy ... kun heidän pitäisi tehdä sinusta tuntuu paremmalta. Haluan mennä suoraan takaisin kyseiseen lääkäriin ja kertoa hänelle myös, että jos se ei pääse nopeammin. Onnea teille ja huolehdi. Tiedän, että olen valmis tuntemaan paremmin. ruthie

Näytä kaikki 5 kommenttia Vastaa tähän kysymykseen Etsi vastaavia kysymyksiä

Lue Lisää